VŠPEP dala značajan doprinos na letnjoj školi Foruma za etničke odnose

Zanimljivosti

Forum za etničke odnose, u saradnji sa Visokom školom za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo uz podršku ambasade Republike Bugarske u Beogradu, organizovao je na Srebrnom jezeru Letnju školu za mlade stručnjake istraživače u oblasti interetničkog, interkulturalnog i interkonfesionalnog dijaloga.

U okviru događaja održana su brojna predavanja, debate, radionice o imigracijama, ekonomiji, međunarodnoj i domaćoj saradnji od 6. avgusta do 1. septembra.

Jedna u u nizu aktivnosti je i letnja škola koja je ove godine održana kod Velikog Gradišta u saradnji sa VŠPEP uz podršku ambasade Republike Bugarske u Beogradu.

Našu školu je ovom prilikom predstavljao dr Milan Beslać.

Ova  letnja škola namenjena je  mladim stručnjacima istraživačima u oblasti interetničkog, interkulturalnog i interkonfesionalnog dijaloga.

Specijalni gost prvog dana škole Ambasador Republike Bugarske u Beogradu Radko Vlajkov koji je pre predavanja  studentima održao  održao sjajan motivacioni govor sa željom da motiviše mlade ljude da se uključe u promene u društvu a na pitanje koje smo postavili ambasadoru na koji način iskustvo koje je Bugarska prosla u vezi s manjinskim pitanjima u procesu pristupanja  Evropskoj Uniji moze da pomogne Srbiji ambasador je dao veoma konstruktivan odgovor koji pre svega podrazumeva spremnost svih strana na saradnju i toleranciju i poštovanje zakona svake države.

Forum za etničke odnose nastao je 1989. godine kao mreža od preko sto akademika i eksperata iz oblasti nacionalnih pitanja, etničkih odnosa i zaštite nacionalnih manjina. Sveobuhvatni cilj foruma za etničke odnose jeste unapređenje etničkih odnosa, sprečavanje etničkih sukoba, izgradnja poverenja, ublažavanje i rešavanje konflikata.