Student PEP-a razvija biznis: "Svaka rečenica iz udžbenika budila mi je novu svest"

Zanimljivosti

Stefan Urošević, student PEP-a, koji svoje master studije privodi kraju, istovremeno je suvlasnik kompanije za proizvodnju i promet proizvoda namenjenih spavanju i lepšem snu – „Medisan“. Ovaj mladi biznismen koji živi na realiciji Beograd - Loznica, otkriva da mu je PEP nemerljivo pomogao da unapredi svoj posao.

- Zajedno sa kolegom započeo sam privatan biznis 2011. godine. Imao sam tada tek 25 godina, ali već sam imao iskustva radeći u osiguravajućim kućama i generalno sam se bavio prodajom. Onda smo drugar i ja odlučili da započnemo svoj posao, gde ćemo organizovati trgovinu, a potom je došla i proizvodnja – započinje Stefan svoju priču.

On navodi kako je, mada je prethodne škole završio u Beogradu, dosta vremena provodio u Loznici, odakle mu je majka, pa je u tom gradu i nastavio školovanje - upravo na PEP-u.

- U Loznici sam preko prijatelja i saznao za PEP. Budući da sam u Beogradu završio trogodišnje visoko obrazovanje, saznao sam za mogućnost da na Visokoj školi za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo upišem dvogodišnje master studije. Tako sam 2014. godine upisao PEP u Loznici – objašnjava mladi biznismen.

Kako kaže, PEP je zaslužan za njegovo stručno usavršavanje, a pomogli su i profesori svojim zalaganjem i savetima.

- Definitivno svaka knjiga, svaka pročitana rečenica je uticala na mene, budila neku novu svest i nove ideje o poslu kojim se bavim. Jer zaista sam imao šta da naučim. Sve ono oko upravljanja firmom, poslovanja, puno toga uticalo je da promenim nešto u poslu. Ono što sam naučio na PEP-u značilo je i za razvoj moje ličnosti i mogao sam potom to znanje da prenesem i na druge. I kada sam ispričao svoje iskustvo zaposlenima, nekoliko njih se pod tim utiskom upisalo na PEP. Sada imamo još troje zaposlenih koji studiraju PEP – ističe Stefan.

U međuvremenu, kompanija „Medisan“ je uvećala svoje poslovanje i sada broji 37 zaposlenih, ima sopstveni kol centar, ljude na terenu…

- Bavimo se proizvodnjom i prodajom svega što je vezano za lak san. Ugalvnom su to dušeci, jastuci, posteljina, ali ima i drugih proizvoda. Takođe, radimo i uvoz i izvoz – nabraja Stefan delatnosti svoje firme i dodaje da postoje i filijale ove firme u Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori i Makedoniji.

On je naveo i kako se kompanija „Medisan“ uključila u jednu lepu aktivnost humanitarnog karaktera.

- U saradnji sa Vladom Markovićem, koordinatorom PEP-a za nastavni centar u Loznici, došli smo u kontakt sa udruženjem osoba sa invaliditetom u ovom gradu. I upravo je u toku realizacija humanitarne pomoći u posteljini i dušecima za ove osobe, a takođe planiramo da zaposlimo pet-šest osoba sa invaliditetom u našem kol centru – otkriva ovaj mladi preduzetnik.

Stefan poručuje na kraju da u današnje vreme svako mora biti spreman na usavršavanje i učenje, „jer preduzetništvo, odnosno poslovanje, jeste nešto što se brzo menja i razvija“.

- Kako je sve više inovacija, konstantna edukacija postala je neminovnost koja uvek otvara nova vrata na putu ka uspehu – opominje on.