Predsednik Balkanskog debatnog društva Jovan Petronijević u emisiji na RTV 1

Zanimljivosti

Predsednik Balkanskog debatnog društva i asistent na Visokoj školi za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo gostovao je juče u emisiji "Novosadske razglednice" na prvom programu Radio-televizije Vojvodina.

Povod za ovo gostovanje bilo je predstojeće Evropsko prvenstvo u debati koje će se održati od 30. jula do 5. avgusta u Novom Sadu. Partner na ovom projektu je i VŠPEP.

U prvenstvu će učestvovati studenti iz više od 30 zemalja, ne samo iz Evrope, već i iz centralne Azije i severne Afrike. Očekuje se više od 350 studenata sa oko 100 visokoškolskih institucija širom sveta, uključujući i prestižne univerzitete kao što su Oksford i Kembridž.

- Evropsko prvenstvo u debati predstavlja najprestižnije takmičenje ove vrste u Evropi. Ono što je zanimljivo za samu debatu je da timovi ne dobijaju teme ranije, već bukvalno 15 minuta ranije im biva saopšteno koja je tema i koju će poziciju zastupati. Vrlo često se dešava da oni dobiju poziciju suprotnu njihovim logičkim razmišljanjima i da brane stavove koji se kose sa njihovim ličnim stavovima. To je jednostavno priprema za realan život i za ono što nas čeka kako vreme bude prolazilo - rekao je Jovan Petronijević.

Celo gostovanje pogledajte na snimku RTV 1: